Przed świętami roku 2014 Klient Orange poprosił nas o znalezienie w Warszawie, w miarę możliwości w ścisłym centrum miejsca do ustawienia dużego, ogromnego prezentu.

Zabraliśmy się ostro do pracy. Prowadziliśmy rozmowy z kilkoma właścicielami terenów w tym z miastem, ale czasu było bardzo mało i pozwolenia otrzymalibyśmy najwcześniej w styczniu 2015 roku. Działki miejskie odpadały kolejno jedna po drugiej, było za późno.

Kolejne miejsca albo były niedostępne, często zarezerwowane już miesiące wcześniej na eventy lub ekspozycje świąteczne. Inne nie spełniały oczekiwań klienta, bo sięgały zbyt daleko od ścisłego centrum a w tej kwestii miało nie być kompromisów. Myśleliśmy już, że będziemy musieli zrezygnować, mimo włożonych wysiłków a sama realizacja w tej formie się nie odbędzie, wiedzieliśmy, że inne zaproszone agencje też nie są w stanie sprostać oczekiwaniom.
Kiedy nastroje zaczęły się psuć a porażka wisiała w powietrzu jeden z naszych pracowników, dojeżdżający do pracy kolejką wpadł na pomysł.

 

Trwał remont wieżyc (wyjść) dworca Warszawa Śródmieście, miejsca objętego zakazem ekspozycji reklam, jednak był to zakaz właściciela nie narzucony przez miasto i wynikał z troski o zabytkowy charakter i nie-najlepszy stan techniczny obiektów. Same wieżyce obudowane były tymczasowymi rusztowaniami a te okrywała mało estetyczna siatka budowlana mająca na celu zminimalizować pylenie i ryzyko spadających elementów. Kończył się remont pierwszej i zaczynał drugiej.

W ciągu dwóch dni udało nam się porozumieć z klientem i właścicielem obiektu. Podpisaliśmy umowę, wyprodukowaliśmy setki m2 nośnika i opakowaliśmy remontowaną wieżyce w największy prezent od Orange – na dachu postawiliśmy ultralekką kokardę 3D wielkości samochodu osobowego.

W centrum Warszawy na Święta 2014 roku Orange miał największy prezent jaki, o ile nam wiadomo, kiedykolwiek stanął w Warszawie.
To była naprawdę ciekawa realizacja i ciepło ja wspominamy do tej pory.